Haberler
American LIFE Dil Okulları Arsenal’in İngilizce Eğitimindeki Çözüm Ortağı
American LIFE Dil Okulları Arsenal’in İngilizce Eğitimindeki Çözüm Ortağı

American LIFE Dil Okulları, spor kulüplerinin çözüm ortağı olmaya devam ediyor. American LIFE Dil Okulları olarak Bursaspor’dan sonra Arsenal’in de İngilizce eğitimindeki çözüm ortağı olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Sporun tüm dünyadaki ortak dili İngilizcedir. Genç sporcuların ve antrenörlerin, uluslararası seviyede yarışabilmek için mutlaka iyi derecede İngilizce bilmeleri gerekir. Ülkemizin en başarılı spor kulüplerinden Bursaspor, altyapısındaki oyuncuların İngilizce eğitimi için American LIFE Dil Okulları’nı tercih etmişti. Dünya devi Arsenal de ülkemizde yetiştirdiği yıldız adaylarının İngilizce eğitimi için bizi seçti. Ülkemizde bu sene açılan Arsenal Soccer Schools’un tüm şubelerinde American LIFE Dil Okulları’nın uzman öğretmenleri, futbol için özel olarak hazırladığımız İngilizce programına göre eğitim veriyorlar.

Arsenal Soccer Schools, 1985’te kurulmuş olan, bizzat Arsene Wenger tarafından idare edilen, ülkelerdeki en başarılı gençlerin Arsenal tarafından takip edildiği ve izlenmek için İngiltere’deki turnuvaya davet edildiği çok ciddi bir futbol akademisi. “Play the Arsenal way” şeklinde özetlenen bir futbol felsefesi var. Bu felsefeye göre, futbolcu yetiştirmek gençleri sadece teknik becerilerle donatmanın çok ötesinde.

Attitude, bir futbolcu olarak tam potansiyelini gösterebilmek için her zaman pozitif, sakin olman gerekir.
Respect, takım arkadaşına, rakibe, antrenörüne ve hakeme karşı hep saygılı olmalısın. Futbol fair play, cesaret ve eğlence unsurlarını barındırmalıdır.
Skills, yani top becerinin, yaratıcılığa imkan verecek şekilde gelişimi şarttır.
Energy, fit olmak için iyi beslenmen, junk fooddan uzak durman gerekir.
New Thinking Teknik ve taktik olarak devamlı yeni düşüncelere sahip olabilmek için aklını kullanmalısın.
All For One, futbolun bir takım sporu olduğunu unutmamalısın.
Learning Arsenal gibi pasa, harekete, tekniğe ve beceriye dayalı oynamayı öğrenmelisin.

İşte oyunun sırrı Arsenal’in baş harflerinde gizli. Biz de American LIFE Dil Okulları ailesi olarak, “play the Arsenal way” diyoruz. Geleceğin sporcularının İngilizce eğitiminde katkı veriyor olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Arsenal’in resmi web sitesinde yayınlanan haberde Türkiye’de kurulan futbol okullarının haberi çıktı, American LIFE Dil Okulları olarak verdiğimiz hizmetten bahsedildi.
Bu birlikteliğin, geleceğin yıldızlarının gelişiminde katkısı olacağını biliyoruz, tüm sporcularımıza başarılar diliyoruz.

American LIFE Dil Okulları Arsenal’in İngilizce Eğitimindeki Çözüm Ortağı

American LIFE Dil Okulları Arsenal’in İngilizce Eğitimindeki Çözüm Ortağı

Siz ne düşünüyorsunuz?
Tarayıcınız güncel değil!

Web sitemizi düzgün görüntülemek için tarayıcınızı güncelleyin.Şimdi güncelle